reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 lutego 2015

ABB wyprodukuje transformatory dla modernizacji polskiej sieci

Zakład transformatorów ABB w Łodzi wyprodukuje na potrzeby ENEA Operator ponad 2000 transformatorów, dzięki którym obniżone zostaną straty energii oraz wpływ operatora na środowisko.

ABB do końca 2015 roku dostarczy na potrzeby ENEA Operator Sp. z o.o. ponad 2000 sztuk transformatorów olejowych dystrybucyjnych o mocy w przedziale 40-1000 kVA. Wartość zamówienia wyniosła ok. 32 mln PLN. W ramach kontraktu zrealizowano już pierwsze dostawy o wartości 700 tys. PLN. Pozostałe będą realizowane sukcesywnie, na podstawie indywidualnych zamówień składanych przez oddziały ENEA Operator w Poznaniu, Szczecinie, Gorzowie, Zielonej Górze i Bydgoszczy poprzez internetową platformę zakupową. Dostarczone przez ABB w Polsce transformatory zostaną przeznaczone pod inwestycje dla budowanych stacji i nowych odbiorców energii. Część z nich zostanie również wykorzystana w ramach modernizacji sieci energetycznej, a wymienione urządzenia przyczynią się do wzrostu efektywności i niezawodności sieci, zmniejszając ryzyko jej awarii. Transformatory obniżą straty energii oraz wpływ operatora na środowisko – spełniają bowiem najnowsze wymagania Dyrektywy Unii Europejskiej i Rady Europy w odniesieniu do energooszczędności transformatorów energetycznych.
– Zamówienie na nasze transformatory złożone przez ENEA Operator potwierdza udaną i realizowaną z sukcesami współpracę. Przygotowanie doskonałej oferty wymagało m.in. przeprowadzenia wielu obliczeń optymalizacyjnych transformatorów osobno dla każdej mocy. Wszystkie postępowania były również prowadzone zgodnie z zapisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych – powiedział Andrzej Kapczyński, dyrektor sprzedaży i marketingu transformatorów rozdzielczych ABB w Polsce.
To kolejne, znaczące zamówienie na transformatory rozdzielcze, które dla ENEA Operator realizuje Zakład Transformatorów Rozdzielczych ABB w Łodzi. ABB to producent transformatorów rozdzielczych oraz transformatorów mocy. W fabryce spółki w Łodzi produkowane są m.in. transformatory z zastosowaniem rdzenia amorficznego, charakteryzujące się ekstremalnie niskimi stratami jałowymi. W ostatnich latach ABB w Polsce zrealizowała kilkanaście dużych kontraktów na dostawę transformatorów rozdzielczych dla krajowych grup energetycznych. ENEA Operator Sp. z o.o. jest częścią Grupy Kapitałowej ENEA, która jest jednym z liderów rynku energii w Polsce. Grupa ENEA specjalizuje się w wytwarzaniu, dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej. --- Źródło: ABB
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1