reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 lutego 2015

Kosikowski & Kresky zainwestuje w strefie

Inwestycję o wartości około 9 mln PLN zrealizuje spółka Kosikowski & Kresky, specjalizująca się w wytwarzaniu maszyn i automatów do procesów tzw. chemii mokrej.
Spółka zamierza nabyć nieruchomość o powierzchni 0,44 ha, położoną na terenie KSSEMP, w podstrefie Lubań, którą obecnie wynajmuje. Halę produkcyjną i obiekt biurowo – socjalny zmodernizuje, wyposaży w nowoczesny park maszynowy. Jak podkreśla prezes zarządu kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk, podstawowym argumentem przemawiającym za realizacją inwestycji w Lubaniu jest dostępność na lokalnym rynku pracy fachowców, mających duże doświadczenie w produkcji wyspecjalizowanych urządzeń wykorzystywanych m.in. w: branży galwanicznej, elektronicznej, motoryzacyjnej, sprzętu AGD, fotowoltaicznej, oczyszczania wody, powietrza, ścieków czy alternatywnych źródeł energii. W zakładzie będzie pracować około 60 osób.

- Firma Kosikowski & Kresky chce świadczyć również usługi badawczo-rozwojowe w dziedzinie techniki i technologii, ma prowadzić działalność projektową i badawczo-wdrożeniową, związaną z działalnością produkcyjną i usługową – mówi Iwona Krawczyk.

Niskie koszty produkcji, duże doświadczenie i krótki czas wykonania decydują o atrakcyjności oferty spółki działającej w kamiennogórskiej strefie. Aż 90 proc. jej produktów trafia na eksport.

Zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości wydał pierwsze w tym roku, a łącznie 115. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

---
Źródło: Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2