reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© snehitdesign dreamstime.com Technologie | 02 lutego 2015

Flextronics: IoT może zmienić świat w zadziwiający sposób

Nowa generacja urządzeń podłączonych do sieci wzbudza coraz większe zainteresowanie przedsiębiorców, ale jednocześnie internet rzeczy niekoniecznie stanowi priorytet w ich strategiach rozwoju.
Zdecydowana większość ankietowanych firm (86%) uważa, że internet rzeczy jest kluczowym czynnikiem wpływającym na sukces firmy w przyszłości – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Flextronics, dotyczących wdrażania technologii internetu rzeczy (Internet of Things, IoT). Aż 9 na 10 badanych stwierdziło, że spośród różnych innowacyjnych technologii, to właśnie internet rzeczy jest bardzo lub do pewnego stopnia ważny. Jednak badania i rozwój w tej dziedzinie niekoniecznie idą w parze z przekonaniem o jej znaczeniu. Tylko 44% badanych firm ocenia, że IoT jest w tej chwili sprawą priorytetową w ich strategii.

Obecnie około 42% badanych firm zajmuje się wdrażaniem technologii z obszaru internetu rzeczy. Według raportu Flextronicsa w ciągu najbliższych dwóch lat ten odsetek wzrośnie do 50%, a w ciągu pięciu lat – do 66%. - Internet rzeczy jest w tej chwili najgorętszym tematem w branży nowoczesnych technologii – komentuje Karen Chupka, starszy wiceprezes w organizacji Consumer Electronics Association (CEA), która organizuje targi elektroniki użytkowej CES w Los Angeles. Tegoroczna edycja targów, która odbyła się na początku stycznia, zgromadziła około 3,6 tys. wystawców, z czego 900 firm zaprezentowało innowacyjne urządzenia podłączone do sieci.

Według prognoz już w 2020 roku liczba urządzeń podłączonych do internetu wyniesie 50 mld sztuk, w ten chwili na świecie mamy około 10 mld takich urządzeń. Spora część to elektronika do noszenia przeznaczona do zastosowań medycznych i fitnessu – przychody z tego rynku w 2014 roku wyniosły około 4 mld USD. Według analiz Goldman Sachs wartość przychodów tego sektora w 2017 roku wyniesie już 20 mld USD. Szybko będą też rosły obroty w branży automatyki domowej: z 2 mld USD w 2012 roku do 12 mld USD w roku 2017 – oceniają eksperci Berg Insight.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2