reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 stycznia 2015

Komputer w myszce

Mouse-Box to projekt doktorantów Politechniki Opolskiej pod kierownictwem Przemysława Strzelczyka, który może dać początek nowej generacji sprzętu PC.
Urządzenie wygląda jak zwykła myszka komputerowa, ale wewnątrz kryje się komputer wyposażony w czterordzeniowy procesor ARM 1,4GHz, dysk 128 GB oraz Wi-Fi. Idea jest taka, by do rozpoczęcia normalnej pracy wystarczyło podłączyć monitor używając kabla HDMI. Do ładowania myszki wystarczy podkładka wykorzystująca indukcyjne ładowanie bezprzewodowe, nad którą obecnie pracują naukowcy.

- Postanowiliśmy wykorzystać ludzkie przyzwyczajenia – tłumaczy Przemysław Strzelczyk - Każdy z nas na co dzień używa myszy, która przez tyle lat nie znalazła godnego siebie rywala. Jako pierwsi na świecie wykorzystaliśmy w ten sposób jej atut. Mouse-Box to prototyp. Docelowe urządzenie będzie jeszcze bardziej skomplikowane i rozwinięte. W tej chwili pracujemy nad indukcyjną ładowarką myszki w formie podkładki i nad bezprzewodowym przesyłaniem obrazu. Dążymy do tego, aby całkowicie zlikwidować kable – czytamy na stronach Politechniki Opolskiej.

W tej chwili zespół z Politechniki Opolskiej szuka funduszy, by stworzyć prototyp Mouse-Box, a następnie wprowadzić urządzenie na rynek. - Chodzi nie tylko o pieniądze – mówi Przemysław Strzelczyk – ale też o wiedzę. Poszukujemy firmy, która podzieliłaby się z nami doświadczeniem w skomplikowanym procesie produkcji.
---
Źródło: The Daily Mail, Politechnika Opolska, mouse-box.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1