reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 października 2008

Pierwszy etap fuzji Elzab z producentami oprogramowania

Puls Biznesu poinformował, iż w najbliższych dniach Exorigo spodziewa się zgody urzędu antymonopolowego na zakup 33% udziałów giełdowego Elzabu. Jest to pierwszy etap fuzji giełdowego producenta kas fiskalnych z dwoma producentami oprogramowania.
Transakcja ma doprowadzić do stworzenia grupy składającej się z trzech spółek: Exorigo, Upos i Elzab. Połączona firma ma działać na krajowym i zagranicznym rynku dostawców kompleksowych rozwiązań informatycznych dla handlu detalicznego. Docelowo udziałowcy firm Exorigo i Elzab mają mieć ponad 64 proc. udziałów w Elzabie, a fundusz BBI — kolejne 8 proc. Z kolei do Elzabu ma należeć po 100 proc. Exorigo i Upos. WZA Elzabu, które ma wydać zgodę na kolejne etapy transakcji, zostanie zwołane pod koniec listopada.

Spółki podały wczoraj wyniki finansowe z pierwszego półrocza 2008 r. Łączne przychody ze sprzedaży powstającej grupy wyniosły blisko 80 mln zł, a zysk netto 10 mln zł. Same Exporigo i Upos zanotowały 44,2 mln zł przychodów, czyli o 17 proc. więcej niż przed rokiem, a ich zysk netto wzrósł o 11 proc., do 5,3 mln zł.

Exorigo zamierza wkrótce przeprowadzić kilka akwizycji w Europie Środkowej oraz w Grecji. Szczegóły na ten temat powinny pojawić się na przełomie roku 2008/2009. Wiadomo, że zaawansowane rozmowy prowadzone są z dwiema firmami, wśród nich jest grecka.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1