reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hannu viitanen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 grudnia 2014

GE wybuduje nowy zakład w Bielsku-Białej

GE Industrial Solution zainwestuje 54 mln USD w nowoczesny zakład, który powstanie w Bielsku-Białej. Koncern mocno postawi na działalność badawczo-rozwojową.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład odbyła się w czwartek, 4 grudnia. Budynek będzie miał powierzchnię 45 tys. m kw., z czego na fabrykę przewidziano 36,2 tys. m kw., 1,8 tys. m kw. na laboratoria, a 7 tys. m kw. zajmą powierzchnie biurowe, pokazowe i szkoleniowe. Otwarcie zakładu przewidziane jest na koniec 2015 roku. Aktualnie firma zatrudnia w Bielsku-Białej ponad 800 osób. Po zakończeniu bieżącego projektu nowy zakład będzie jednym z największych w regionie, w którym zatrudnienie będzie mogło znaleźć łącznie nawet do 1200 osób. - Inwestycja GE o wartości 54 mln USD w nowy zakład w Bielsku-Białej zapewni obsługę naszych klientów w skali globalnej oraz umożliwi nam szybszy rozwój produktów poprzez integrację zaawansowanych technologii wytwarzania typu lean management - powiedział Mark Begor, prezes i dyrektor generalny GE Energy Management. Fabryka w Bielsku-Białej będzie produkowała rozdzielnie niskiego i średniego napięcia, szafy sterownicze, panele i metalowe obudowy, wyłączniki prądu przemiennego i stałego oraz zasilacze awaryjne. - Zwiększymy portfel produktów, przede wszystkim z zakresu niskiego i średniego napięcia. Urządzenia średniego napięcia, które dziś powstają w Chinach, na rynek europejski będą wytwarzane w Polsce - mówi w „Pulsie Biznesu” Stuart Thomson, dyrektor generalny w dziale Power Equipment GE Industrial Solutions. Nowoczesny zakład w Bielsku-Białej, oprócz części produkcyjnej, będzie także obejmował:
  • Laboratorium certyfikujące produkty IEC (zgodne z normami Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej) niskiego i średniego napięcia w celu wymiany informacji na temat prototypów i koncepcji projektów z klientami. Pozwoli to na oszczędności pieniędzy i czasu w procesie rozwoju produktu.
  • Laboratorium przyspieszające prace nad powstaniem produktu w celu szybszego rozwoju prototypów i technologii, włącznie z metodologią GE FastWorks. Eksperci techniczni GE będą mogli projektować i testować rozwiązania otrzymując informację zwrotną od klientów w czasie rzeczywistym.
  • Salon wystawowy angażujący klientów w opracowywanie produktów i technologii.
  • Ośrodek szkoleniowy dla klientów i pracowników w celu zapewnienia możliwości ciągłego uczenia się, np. w zakresie innowacji i procesów.
GE jest obecne w Bielsku-Białej już od ponad 14 lat. Tamtejszy zakład obsługuje klientów globalnych oraz jest ośrodkiem doskonalenia opracowywanych przez GE urządzeń niskiego napięcia IEC. Placówka produkuje m.in. urządzenia do dystrybucji energii elektrycznej, rozdzielnice niskiego i średniego napięcia, szafy sterownicze, panele i obudowy metalowe, a także wyłączniki prądu zmiennego (AC) i stałego (DC). Ma w portfolio produkty do zastosowań komercyjnych, przemysłowych, w odnawialnych źródłach energii oraz sektorze wrażliwym na bezprzerwowe dostawy energii, tj. np. do zasilania gminnej i miejskiej infrastruktury technicznej, w sektorze wydobywczym, turbinach wiatrowych, centrach danych i szpitalach. --- Źródło: © GE, Panattoni, Puls Biznesu
reklama
reklama
October 05 2022 12:09 V20.8.44-1