reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 grudnia 2014

Jest już maszyna do masowej produkcji grafenu

Dzięki pracom konsorcjum złożonego z ITME oraz Seco/Warwick można produkować grafen w przemysłowych ilościach. W dodatku tanio.
GRAF-TECH to wart 60 mln PLN program wsparcia prac badawczo-rozwojowych nad zastosowaniem grafenu realizowany w latach 2013-2016. Jednym z projektów prowadzonych w ramach tego olbrzymiego przedsięwzięcia jest „GRAFMET - Epitaksjalny wzrost grafenu na metalicznych podłożach”, zrealizowany przez konsorcjum złożone z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych oraz firmy Seco/Warwick ze Świebodzina, producenta maszyn do obróbki cieplnej metali.

W listopadzie konsorcjum zaprezentowało rezultaty swoich prac, dzięki którym możliwe jest wytwarzanie dużych arkuszy grafenu o powierzchni ¼ metra kwadratowego w jednym procesie. Prototyp maszyny nanoszącej grafen na folię miedzianą może w ciągu doby wyprodukować ponad 1 metr kwadratowy grafenu – czytamy w portalu InnPoland.

Co dalej? ITME wraz z Seco/Warwick zamierzają teraz zadbać o rozwój urządzenia. Planowane modyfikacje mają na celu dalszą automatyzację procesu. Oczywiście twórcy maszyny nie zapominają o sprzedaży. - Chcemy produkować takie urządzenia i sprzedawać razem z technologią oferowaną przez instytut. Myślimy o klientach w Europie, Azji, Ameryce - mówi dla portalu InnPoland Wojciech Modrzyk, wiceprezes firmy Seco/Warwick.

---
Źródło: innpoland.pl
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1