reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Spansion Przemysł elektroniczny | 03 grudnia 2014

Wielka fuzja w branży układów scalonych

Firmy Cypress Semiconductor oraz Spansion 1 grudnia ogłosiły zawarcie porozumienia dotyczącego fuzji przedsiębiorstw. Wartość firmy po połączeniu wyniesie 4 mld USD.
Powstała w efekcie firma będzie jednym z najważniejszych graczy na światowym rynku mikrokontrolerów i specjalistycznych pamięci przeznaczonych do systemów embedded. Roczne przychody połączonych firm będą wynosiły ponad 2 mld USD.

Zgodnie z warunkami umowy, każdy akcjonariusz Spansion otrzyma 2,457 sztuk akcji Cypress za jedną akcję Spansion. Zarząd połączonych firm będzie się składał z ośmiu dyrektorów, czterech z firmy Cypress i czterech ze Spansion. Siedziba nowej spółki o nazwie Cypress Semiconductor Corporation będzie się mieściła w kalifornijskim San Jose.

Transakcja została już zatwierdzona przez zarządy obu spółek, a jej zamknięcie spodziewane jest na pierwszą połowę 2015 roku. Niezbędna jest jeszcze zgoda akcjonariuszy oraz urzędów antymonopolowych w USA, Chinach i Niemczech.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2