reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© luchschen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2014

ARP wesprze rozwój innowacji w Polsce

Praca Zespołu ds. współpracy między kluczowymi spółkami z udziałem Skarbu Państwa a środowiskiem naukowo-badawczym została zainaugurowana w Stężycy. ARP jest aktywnym uczestnikiem tego zespołu.

Zgodnie z założeniami strategii Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zbuduje ekosystem wsparcia rozwoju innowacji w Polsce. Wdroży narzędzia, które posłużą do budowy nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy. Komunikacja Potrzeb, Broker Innowacji oraz Ko-Inwestycje to oferta ARP S.A. w obrębie innowacji – czytamy w komunikacie spółki. W Stężycy, podczas spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych i kluczowych spółek Skarbu Państwa zmawiano o zrealizowanych projektach oraz o planach na najbliższe lata, których realizacja ma przyczynić się do wzrostu innowacyjności. - W ciągu roku od naszego pierwszego spotkania spółki Skarbu Państwa zainicjowały 164 projekty we współpracy z instytucjami naukowymi i badawczymi. Liderami w tej dziedzinie są PGZ i KGHM – powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.
- Nowa strategia rozwoju ARP do 2020 roku będzie odpowiedzią na potrzeby polskiej gospodarki. Wierzymy, że wdrożenie wszystkich proponowanych przez nas rozwiązań przyczyni się do rozwoju innowacji i zaprocentuje zwiększeniem konkurencyjności polskiego przemysłu – podkreśliła Aleksandra Magaczewska, prezes Zarządu ARP S.A.
Na lata 2014-2020 Polska dostanie z Unii Europejskiej 80 mld EUR. Głównym źródłem finansowania badań i rozwoju z funduszy europejskich będzie Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyły: ARP oraz Grupa Azoty, BGK, ENEA, ENERGA, KGHM, KSC, Grupy LOTOS, PKN Orlen, PERN „Przyjaźń”, PGE, PGNiG, PGZ, PIR, PKO BP, PZU, Tauron PE, przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, AGH w Krakowie, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, SGH w Warszawie, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, WAT w Warszawie, Towarzystwa Przyjaciół Stężycy, przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministerstwa Skarbu Państwa. --- Źródło: MSP, ARP
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-1