reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cumypah dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 października 2014

ENTE i Raytheon podpisały list intencyjny o współpracy

ENTE to kolejna polska firma, z którą Raytheon zacieśnia więzy. Amerykański koncern podpisał już umowy m.in. z PIT-Radwar, WB Electronics i Mesko.

ENTE i Raytheon 7 października 2014 podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy tworzeniu systemu antyrakietowego w celu wzmocnienia bezpieczeństwa Polski, jak również wdrożenia opracowanych wspólnie rozwiązań na rynkach światowych. Firmy określiły obszary współpracy w następujących kategoriach:
  • systemy kontroli i dowodzenia, ich podzespoły oraz integracja,
  • projektowanie i produkcja urządzeń elektronicznych dla systemów radarowych,
  • integracja systemów oraz weryfikacja i prowadzenie testów.
- Polski przemysł zbrojeniowy potrzebuje silnego i nastawionego na współpracę zagranicznego partnera aby realizować wysokiej klasy rozwiązania dla polskiej armii. Współpraca z firmą Raytheon jest tego przykładem – powiedział prezes ENTE Grzegorz Kamiński po podpisaniu listu intencyjnego. Raytheon kontynuuje poszukiwania możliwości współpracy z polskimi podmiotami z sektora przemysłowego, w celu przygotowania do realizacji programu WISŁA. Oferta Raytheon zakłada tworzenie następnej generacji systemu antyrakietowego Patriot z aktywnym udziałem polskiego przemysłu. – Jesteśmy w Polsce od roku, spotykaliśmy się z przedstawicielami przemysłu, podpisaliśmy kilka porozumień. Z polską firmą PIT-RADWAR mamy kontrakt na rozpoczęcie prac nad nową generacją anteny do radarów wyrzutni. Liczymy na więcej okazji do podobnej współpracy. Z Mesko podpisaliśmy list intencyjny dotyczący wspólnej produkcji rakiet - mówił w rozmowie z agencją Newseria Biznes Ralph Acaba, wiceprezes Pionu Zintegrowanych Systemów Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej Raytheon Integrated Defense Systems. Kolejne firmy, z którymi Raytheon podpisał list intencyjny o współpracy to WB Electronics i KenBIT. Amerykański koncern podpisał też umowę z bydgoską firmą TELDAT w sprawie opracowania i produkcji zaawansowanych wojskowych routerów do systemu Patriot.
reklama
reklama
November 23 2020 12:22 V18.13.2-2