reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Arlamowski Investment Przemysł elektroniczny | 15 października 2014

We Wrocławiu nauka spotyka się z biznesem

Firma Arlamowski Investment nawiązała współpracę z Politechniką Wrocławską, której celem jest rozwój technologii Bluetooth Low Energy.
Arlamowski Investment coraz mocniej angażuje się w rozwój technologii „BleBox.eu” – miniaturowych sterowników działających w oparciu o Bluetooth Low Energy, czyli protokół szczególnie popularny obecnie pod postacią iBeaconów. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy było nawiązanie współpracy z Politechniką Wrocławską, w ramach której powstanie interdyscyplinarny zespół badawczy, którego zadaniem będzie m.in. rozwijanie oprogramowania embedded dla produktów BleBox.eu.

- Sam jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Podczas studiów poznałem wiele osób, których wiedza i doświadczenie jest bezcenne przy realizacji tego typu projektów, więc gdy zaistniała potrzeba, nie wahałem się zapukać do drzwi swojej Alma Mater – stwierdza Patryk Arłamowski, założyciel Arlamowski Investment i pomysłodawca rodziny BleBox.eu. - Technologia, którą się zajmujemy jest stosunkowo nowa. Dlatego też postawiliśmy na osoby młode, dynamiczne. Takie, które nie boją się wyzwań. Już nie mogę się doczekać, kiedy rozpoczną się prace! – dodaje Arłamowski.

W zeszłym tygodniu, przy udziale Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii, doszło do zawarcia umowy, na podstawie której powstanie zespół badawczy. Na jego czele staną doktoranci: mgr inż. Patryk Schauer oraz dr inż. Grzegorz Debita. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zespół ten będzie liczył 4 osoby, jednak jeżeli współpraca okaże się efektywna, firma nie wyklucza, że będzie szukać kolejnych talentów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1