reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ljupco smokovski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 października 2014

Chiński investor przejmuje Alcatel-Lucent Enterprise

1 października 2014 roku firma Alcatel-Lucent ogłosiła, że zakończyła sprzedaż działu Enterprise firmie China Huaxin. Transakcja jest warta 202 mln EUR.

W ramach tej transakcji Alcatel-Lucent zachowa 15% udziałów w nowo utworzonej spółce holdingowej, która powstała we Francji. Alcatel-Lucent Enterprise będzie też nadal współpracować z firmą Alcatel-Lucent na zasadzie uprzywilejowanych relacji biznesowych.
- Zakończenie sprzedaży działu Enterprise oznacza początek nowej ery dla Alcatel-Lucent Enterprise – pisze firma w komunikacie. - Będziemy teraz mogli osiągnąć pełny potencjał poprzez wzrost i inwestycje.
Firma Alcatel-Lucent Enterprise będzie dalej inwestować i rozwijać kluczowe rynki - rozwiązań w zakresie komunikacji multimedialnej i sieci dla przedsiębiorstw - na których jest już uznawana za lidera. Nie przestanie też szukać nowych możliwości rynkowych w wybranych krajach o wysokiej stopie wzrostu, w zakresie rozwiązań dla wybranych branż czy usług w chmurze – czytamy w komunikacie. Firma będzie również starała się określić nowe możliwości, które sprawią, że zostanie wiodącym graczem na rynku rozwiązań komunikacyjnych nowej generacji dla przedsiębiorstw. Pozwoli to na innowacyjną zmianę modelu sprzedaży ze skoncentrowanego na technologii na ukierunkowany na wyniki, który zapewnia wymierne korzyści dla partnerów oraz klientów z punktu widzenia ekonomii i pracowników. Firma Alcatel-Lucent Enterprise będzie miała siedzibę główną w Colombes w pobliżu Paryża. Zatrudnia 2700 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 80 krajach. - --- Źródło: Alcatel-Lucent
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-2