reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Faryka LG display 8G w Paju Przemysł elektroniczny | 30 czerwca 2009

LG Display zainwestuje 5 mld zł w nową fabrykę w Korei

Dzisiejsza prasa koreańska podała informację, iż LG Display zainwestuje w nowy zakład 8G kwotę 2 trylionów KRW (około 5 mld zł).
Nowe przedsięwzięcie jest porównywalne z istniejącym już zakładem 3G w Paju, który kosztował firmę 3 tryliony KRW. Nowy zakład miałby być gotowy w pierwszej połowie 2010, a jego zdolność produkcyjna wyniesie 100.000 paneli miesięcznie (zdolności zakładu w Paju to 120.000 sztuk miesięcznie).

Łączne zdolności produkcyjne obu zakładów przewyższą zdolności produkcyjne w zakładach ósmej generacji, posiadane przez lidera rynku, firmę Samsung. Ten z kolei w odpowiedzi na zapowiedź LG Display stwierdził, iż ‘nie może pozwolić, aby LG Display posiadało zdolności większe niż Samsung’ i od razu zapowiedział wysokie inwestycje w rozbudowę zdolności 8G i to jeszcze w drugiej połowie bieżącego roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2