reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© joingate dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 września 2014

Polski Sharp ma nowego inwestora

Słowacka spółka Universal Media Corporation kupi 100% udziałów w Sharp Manufacturing Poland (SMPL), fabryce telewizorów LCD Sharpa w Polsce.

Firmy podpisały porozumienie dotyczące przejęcia europejskiego biznesu audio video należącego do firmy Sharp przez Universal Media Corporation. W ramach umowy UMC przejmie 100% udziałów w zakładzie produkującym telewizory LCD zlokalizowanym w Łysomicach pod Toruniem. UMC otrzyma prawo do korzystania z marki Sharp, zarówno jeśli chodzi o urządzenia audio, jak i video. Sharp będzie też wspierał badania i rozwój telewizorów LCD sprzedawanych przez słowacką firmę pod marką Sharp. - Dla fabryki w Łysomicach to bardzo dobra informacja z wielu powodów. Jednak najważniejsze z nich, to utrzymanie miejsc pracy i powrót do poziomu produkcji, do którego ta fabryka została stworzona - mówi dla evertiq.pl Witalis Korecki, dyrektor polskiego zakładu Sharp Manufacturing Poland. W tej chwili w Sharpie pracuje około 700 osób. UMC zapowiada, że planuje zatrudnić dodatkowe osoby w fabryce Sharpa, by zrealizować założony plan sprzedaży. W ofercie UMC znajdą się m.in. urządzenia audio marki Sharp pochodzące z malezyjskiego zakładu firmy S&O Electronics, partnera produkcyjnego Sharpa.
- Sharp będzie dążył do odbudowania pozycji w Europie reformując swoją działalność – pisze firma w komunikacie. - Połączenie silnej marki Sharp z możliwościami słowackiego partnera UMC oraz szeroką siecią dystrybucyjną spółki Vestel, umożliwi firmie Sharp poprawę rentowności biznesu elektroniki konsumpcyjnej.
Sharp poinformował też, że sprzedaż i marketing urządzeń gospodarstwa domowego w Europie (wyłączając niektóre kraje) zostanie przejęty przez turecką firmę Vestel. Vestel będzie oferował sprzęt AGD produkowany przez SATL (Sharp Appliances Thailand Ltd.) oraz SSEC (Shanghai Sharp Electronics Co., Ltd.). Transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego, który kończy się w marcu 2015 roku. UMC Slovakia działa od 2003 roku i, oprócz zakładu na Słowacji, posiada filie w Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwajcarii. Firma produkuje urządzenia elektroniki użytkowej.
reklama
reklama
April 15 2021 09:56 V18.15.43-2