reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 29 czerwca 2009

Przemysł PCB: dno osiągnięte?

‘Przemysł wierzy, iż odbił się od dna lub zrobi to za moment’ powiedział Walt Custer na tegorocznej konferencji EIPC. Jako przykład podał przemysł Wielkiej Brytanii, który odnotował w roku 2008 spadek o 12.3%, podczas gdy cały przemysł europejski obniżył produkcję o 20%.
Walt Custer stwierdził, iż zaobserwowano szereg zdarzeń, które sugerowałyby, że najgorsze jest już za nami. W jego ocenie wygląda na to, iż zapasy w przemyśle elektronicznym, ponownie zrastają. Jedynymi branżami, które odnotowały w Europie wzrost obrotów, były sektorami militarny i medyczny. Przemysł elektroniczny został w szczególności dotknięty przez znaczny spadek produkcji przemysłu elektronicznego, który nie mógł być zrekompensowany w innych dziedzinach produkcji.

Światową produkcję PCB w roku 2008 ocenia się na 49 mld USD. Największym producentem na świecie jest Nippon Mektron, natomiast w Europie największą firmą jest austriacki AT&S. Liczbę producentów PCB w Europie ocenia się na 240 firm (w tym 38% europejskiej produkcji skupionych jest na terenie Niemiec).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2