reklama
reklama
reklama
reklama
© Estimote Przemysł elektroniczny | 02 września 2014

„Internet rzeczy” coraz bliżej dzięki nowym czujnikom Estimote

Mniej więcej rok temu polski start-up zaczął sprzedawać swój pierwszy produkt: Estimote Beacons. Teraz o firmie znowu jest głośno, dzięki nowemu urządzeniu: Estimote Stickers.


Estimote Stickers – nowe czujniki maleńkich rozmiarów, pokazują jak będzie wyglądała przyszłość technologii czujników – pisze firma Estimote na swoim blogu. Dzięki urządzeniu polskiej spółki, wizja połączenia świata fizycznego z internetem staja się coraz bardziej realistyczna, bo czujniki można przyczepić praktycznie do każdej rzeczy codziennego użytku. Chociażby do butelki wina umieszczonej w lodówce, a czujnik poinformuje o momencie, gdy napój osiągnie odpowiednią temperaturę. Estimote Stickers zawierają akcelerometr, czujnik temperatury, procesor ARM z pamięcią flash, i kontroler Bluetooth – wszystko zamknięte w niewielkiej obudowie. W porównaniu do poprzedniego produktu Estimote, nowe czujniki zwiększyły o 20 m zasięg – do 70 m i są zdecydowanie mniejsze. Wyglądają jak grubsza naklejka i można przyczepić je niemal do wszystkiego. Bateria Estimote Stickers wystarcza na rok działania nadajnika. Zestaw deweloperski zawierający 10 sztuk kosztuje 99 USD. Beacony to niewielkie różnokolorowe sensory produkowane przez Estimote, które łatwo jest przyczepić w dowolnym miejscu: do szkła, drewna czy betonu. Emitują sygnał radiowy, a gdy smartfon lub inne urządzenie mobilne znajdzie się w ich zasięgu, może komunikować się z czujnikiem i wymieniać dane. Na smartfonie pojawią się wówczas informacje dotyczące produktu. Beacony działają w oparciu o technologię Bluetooth Low Energy, charakteryzującą się bardzo małym poborem mocy. Oferta krakowskiego start-upu skierowana jest do branży handlowej, ale przyda się także w biurach, muzeach czy szpitalach. W zeszłym roku spółka zebrała od inwestorów, którzy uwierzyli w potencjał firmy, kwotę 3,1 mln USD.
Estimote został założony przez Jakuba Krzycha i Łukasza Kostkę. Firma ma siedziby w Krakowie oraz w Nowym Jorku i San Francisco. © Estimote
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 22 2020 14:06 V18.7.4-1