reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 25 czerwca 2009

W Pruszkowie rusza fabryka samochodów Impact Automotive

Fabryka firmy Impact Automotive Technologies w Pruszkowie w perspektywie kilku tygodni rozpocznie seryjną produkcję pojazdu SAM, czyli dwuosobowego auta elektrycznych.
Jak poinformował portal TVN24.pl, produkcję auta na prąd w Pruszkowie zamówiła szwajcarska firma. Docelowa wielkość produkcji w zakładzie w Pruszkowie wynosi 500 aut miesięcznie. Według planów sprzedaż elektrycznego pojazdu, który w początkowym okresie ma kosztować kilkanaście tysięcy euro, ma rozpocząć się w sierpniu. W dalszej perspektywie czasowej, po rozpoczęciu masowej produkcji, samochód ma stać się dużo tańszy.

W Warszawie powstaje obecnie około 90 elektrycznych stacji samochodowych. 10-minutowe ładowanie baterii, dzięki któremu SAM może pokonać 100 km, kosztuje 3 zł. Eksperci rynku motoryzacyjnego przewidują, iż 2012 roku samochody elektryczne będą stanowić 10% światowej produkcji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1