reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrzej-thiel-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 sierpnia 2014

Polaris rozpoczął testową produkcję quadów

Firma Polaris uruchomiła wczoraj testową produkcję quadów w nowej fabryce w Opolu. Produkcja seryjna ma ruszyć od początku września.

W tym roku z taśm firmy ma zjechać około tysiąc pojazdów, w przyszłym roku - 25 tys. sztuk. Inwestycja kosztowała 100 mln PLN – informuje PAP.

W opolskim Polarisie produkowane będą trzy modele pojazdów. W poniedziałek uruchomiono produkcję testową quadów. - Sprawdzamy zgodność instrukcji i narzędzi na każdym stanowisku. Potwierdzamy w ten sposób, że linia produkcyjna, narzędzia i ludzie są gotowi do przyszłej seryjnej produkcji - mówi dyrektor operacyjny Polaris Polska Bogusław Dawiec w rozmowie z PAP.

Docelowo planowana jest produkcja około 90 pojazdów dziennie. Prócz quadów będą to także pojazdy wieloosobowe typu Ranger i pojazdy rekreacyjno-sportowe RZR. Pojazdy mają trafiać do odbiorców w Europie, w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Fabryka zlokalizowana jest na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do tej pory pracę w zakładzie znalazło 130 osób, a w tym roku firma planuje zatrudnić jeszcze około 50 pracowników. Docelowo w Opolu powstanie nawet 500 etatów.

---
Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1