reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 sierpnia 2014

Nowe firmy próbują sił na rynku telemedycznym

Comarch i MaxCom to dwie kolejne polskie firmy, które chciałyby zaistnieć na rynku telemedycyny i opracowują własne konstrukcje.
MaxCom przygotowuje do wprowadzenie do sprzedaży w 4 kwartale 2014 smartfon telemedyczny. Będzie to połączenie smartfonu (obecnie tyska firma oferuje smartfon dla seniorów) z kompatybilnymi urządzeniami ( m.in. do mierzenia temperatury, tętna, wagi, ciśnienia czy poziomu cukru) oraz z odpowiednią aplikacją. Rynkiem docelowym będą tradycyjnie seniorzy (system będzie między innymi wyposażony w przycisk alarmowy), ale też i dla młodszego pokolenia, aktywnie dbającego o zdrowie.

Według informacji Pulsu biznesu, ‘sił na rynku telemedycznym próbuje również Comarch, który testuje urządzenie, mierzące przez całą dobę tętno, ciśnienie i poziom cukru’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2