reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Andrzej Thiel / Dreamstime Przemysł elektroniczny | 08 sierpnia 2014

Kolejne żniwa dla producentów sprzętu fiskalnego

Od początku roku 2015 r. kolejne grupy zawodowe będą zmuszone kupić kasę fiskalną. Branża producentów urządzeń fiskalnych zaciera ręce.
Bezwzględny obowiązek posiadania kasy fiskalnej będzie dotyczył między innymi mechaników samochodowych, prawników, stomatologów, fryzjerów i kosmetyczek. Objęcie nowych grup zawodowym obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej w roku 2013 spowodowało wzrost popytu z 160-180 tys. urządzeń rocznie do 330 tys. sztuk. Tak może być i w roku 2015.

Na zmianach na pewno najbardziej skorzysta grupa Comp (marki Elzab i Novitus) oraz Posnet, najwięksi producenci w kraju. W rozmowie z gazetą giełdy Parkiet, prezes Elzabu Krzysztof Urbanowicz podkreśla, iż obecnie nie są jeszcze znane szacunki Ministerstwa Finansów dotyczące liczby nowych podatników, objętych obowiązkiem fiskalnym. Wiadomo jednak, że w przeszłości szacunki te znacznie rozmijały się z rzeczywistością i Elzab planuje do końca wakacji przeprowadzenie własnych analiz.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1