reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 sierpnia 2014

Start-up SiDLY pozyskał inwestorów

Zespół SiDLY prowadzi badania nad walidacją aparatu umożliwiającego zdalną diagnostykę medyczną. Premiera urządzenia planowana jest na IV kwartał 2014 – pisze firma na swojej stronie internetowej.

Start-up SiDLY, założony przez Edytę Kocyk i Michała Pizona, opracowuje opaskę na nadgarstek monitorującą m.in. ciśnienie krwi. Urządzenie ma mieć więcej funkcjonalności, które poznamy później – pisze „Puls Biznesu”. Spółce udało się już jednak pozyskać dwóch inwestorów prywatnych i 100 tys. PLN od AIP Seed Capital, instytucji działającej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (Działanie 3.1 „Inicjowanie działalności innowacyjnej”). Fundusz objął 15% udziałów spółki.

- Multisensoryczny aparat do telematyki medycznej usprawni opiekę nad osobami starszymi, ale też umożliwi kontrolę zdrowia kierowcom podczas prowadzenia samochodu – mówi w „Pulsie Biznesu” Edyta Kocyk, prezes spółki Sidly. Firma współpracuje z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym przy rozwoju produktu.

Młoda spółka jest niezwykle aktywna. SiDLY zamierza szukać partnerów biznesowych w Monachium, dokąd wyjedzie w ramach konkursu „Biznes w Niemczech”. Start-up chce również skorzystać z doświadczenia biznesowego i technologicznego partnerów w Szanghaju, bowiem został zakwalifikowany do programu „Ready to Go” realizowanego przez sieć akceleratorów Business Link.

---
Źródło: Puls Biznesu


SiDLY zajmuje się kompleksowo diagnostyką medyczną na odległość, od poszukiwania obszarów wymagających inicjowania rozwiązań telematycznych, przez projektowanie, badanie oraz konstruowanie zarówno urządzeń, jak i systemów informatycznych oraz dedykowanych aplikacji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2