reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 lipca 2014

Ruszyły zapisy na akcje Orphée

Spółka zależna PZ Cormay rozpoczęła ofertę publiczną akcji, aby dokończyć program akwizycyjny. Do końca roku spodziewa się przejścia z rynku NewConnect na rynek główny GPW.


Do piątku, 25 lipca bieżącego roku inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy w ramach publicznej oferty akcji Orphée S.A. Konsorcjum domów maklerskich, dzięki któremu można nabyć akcje, składa się z Invista DM (oferujący), mDom Maklerski (d. DI BRE Banku) i Millennium DM. Inwestorzy indywidualni mogą nabyć łącznie niecałe 1,7 mln akcji po cenie emisyjnej 3,75 PLN. Intencją Orphée S.A. jest nabycie pozostałych 50% akcji włoskiej Grupy Diesse (obecnie spółka kontroluje już 50%).
- Dzięki dokończeniu programu akwizycyjnego zyskamy immunologię, nabierzemy odpowiednio dużego rozmiaru i mamy szansę w niedługim czasie stać się podmiotem globalnym. To określenie dotyczy jedynie pojedynczych firm w skali świata z branży diagnostyki IVD – mówi Tomasz Tuora, przewodniczący rady dyrektorów Orphée S.A.
Równolegle z emisją publiczną trwa emisja prywatna 7 mln akcji Orphée S.A., skierowana do dużych inwestorów, w tym funduszy inwestycyjnych (oferującym jest DM Ipopema). Weźmie w niej udział również Przewodniczący Rady Dyrektorów Orphée S.A., który już obecnie posiada powyżej 5% w kapitale spółki. - Moim zamiarem jest objęcie znacznej części oferty prywatnej i zwiększenie zaangażowania w spółce – podkreśla Tomasz Tuora. Cena emisyjna akcji w obu ofertach jest taka sama, tj. 3,75 PLN. Nowe akcje Orphée będą przejściowo notowane na rynku NewConnect, natomiast spółka znajduje się w trakcie procesu zmiany rynku notowań na rynek główny GPW. Powinno to nastąpić do końca bieżącego roku. W I kw. 2014 roku Grupa Orphée osiągnęła 5,6 mln CHF przychodów (+136% rok do roku dla danych porównywalnych), 2,1 mln CHF zysku brutto na sprzedaży (+229% rdr) i 0,5 mln CHF zysku operacyjnego (+143% rdr). To przede wszystkim efekt rozwoju organicznego oraz przejęcia w II kw. 2013 r. spółek w Irlandii i Rosji. Z racji osiągnięcia zysku przez podmiot współzależny Diesse (akcje zakupione w I kw. 2013r.) i przypisania proporcjonalnego zysku (50% z 0,5 mln CHF), Grupa Orphée zanotowała 0,73 mln CHF zysku brutto (+366% rdr) oraz 0,69 mln CHF zysku netto (+348% rdr). Strategia rozwoju Grupy Orphée opiera się zarówno na rozwoju organicznym, jak również na spodziewanym wygenerowaniu istotnych synergii kosztowych i sprzedażowych po zakończeniu programu akwizycyjnego. Dynamikę wzrostu wyników finansowych w kolejnych latach będą wspierały nowe linie produktowe, oparte o analizatory, które znajdą się w ofercie w latach 2015-2016. Chodzi o analizator biochemiczny Equisse, hematologiczny Hermes oraz innowacyjny analizator BlueBox, który dzięki zastosowaniu mikrofluidyki pozwoli na wykonanie paneli testów z wysoką dokładnością wyników z zaledwie kropli krwi w jedynie kilkanaście minut (np. w gabinecie lekarskim). Niewątpliwym dodatkowymi atutami Grupy Orphée są: najwyższej jakości aparatura i odczynniki do diagnostyki medycz-nej pod znanymi, globalnymi markami; wysoka rentowność działalności, oparta o stabil¬nie rosnący rynek diagnostyki medycznej; wysokie wskaźniki płynności finansowej, niskie wskaźniki zadłu¬żenia; dywersyfikacja geograficzna działalności oraz doświadczenie w procesach akwizycyjnych.
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1