reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 19 czerwca 2009

TPV zatrudni do 500 nowych pracowników

TPV w Gorzowie oddało do użytku drugą halę o powierzchni 24.3 tys m2. Do końca czerwca zatrudni dodatkowych 200 osób, a w perspektywie roku 2010 zatrudnienie ma wzrosnąć o 500 osób.
Na dzień dzisiejszy nowa hala służy głównie jako magazyn, lecz w niedalekiej przyszłości staną w niej również linie montażowe. Otwarcie nowej hali jest kolejnym etapem realizacji planu zwiększenia produkcji, która docelowo ma osiągnąć poziom 10 mln sztuk monitorów LCD.

‘Zatrudniamy obecnie ponad 2.5 tysiąca osób, z czego około 500 to pracownicy zatrudnieni w oparciu o umowy z agencjami pracy tymczasowej. Większe zatrudnienie to efekt wzrostu zamówień od naszych największych klientów’ powiedział na łamach Gazety Wyborczej Paweł Salski z TPV Displays Polska. ‘Sytuacja rozwija się dynamicznie i można ją nazwać raczej niespotykaną w dobie kryzysu ogólnoświatowego. Dodajmy, że nasz zakład funkcjonuje jako pewnego rodzaju bufor dla lokalnego rynku pracy, przyjmując wielu chętnych do pracy z innych zakładów. Stymulujemy zatrudnienie u poddostawców oraz w firmach serwisowych. […] Możemy przypuszczać, że w 2009 roku łączne zatrudnienie w TPV najprawdopodobniej przekroczy 3 tysiące osób. Mówimy oczywiście o wszystkich pracownikach, w tym również o tych zatrudnionych tymczasowo.’

Aktualny pozostaje plan stworzenia kampusu technologicznego dostawców wokół fabryki TPV. Koncern posiada w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE 33.3 ha ziemi, z czego sam wykorzystuje zaledwie 8 ha; reszta przeznaczona jest dla poddostawców.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1