reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 18 czerwca 2009

Alcatel Lucent zbudował sieć WiMAX w Gdańsku

W Gdańsku uruchomiono pierwszą w Polsce sieć WiMAX. Dostawcą rozwiązań technologicznych jest Alcatel Lucent.
W Polsce w najbliższych latach ma powstać około 100 takich sieci, umożliwiających bezprzewodową transmisję danych. Sieć w Gdańsku umożliwia użytkownikom korzystanie z transmisji danych (w tym dostępu do Internetu) o szybkości do 15Mbps w łączu do abonenta oraz do 3Mbps w przypadku wysyłania danych przez użytkownika. W ramach projektu Alcatel-Lucent dostarczył kompaktowe stacje bazowe WiMAX 802.16e, kontrolery stacji bazowych i modemy WiMAX do zastosowania ze standardowymi komputerami przenośnymi.

‘Mobilny WiMAX 802.16e jest kolejnym krokiem w kierunku coraz bardziej zaawansowanych technologii radiowych, pozwalających na szybką i optymalną kosztowo budowę mobilnych sieci szerokopasmowych. Projekt ten pokazuje, jak WiMAX może uzupełnić dotychczas istniejące technologie szerokopasmowe. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania oraz olbrzymie doświadczenie w roli integratora odgrywają kluczową rolę w budowie pierwszej w Polsce pilotażowej sieci WiMAX 802.16e w Gdańsku’ powiedział Andrzej Dulka, Prezes Alcatel-Lucent w Polsce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2