reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 01 października 2008

Wyniki Pronox w I półroczu niższe niż rok temu

Pronox zwiększył przychody, lecz wyniki finansowe pogorszyły się
Pronox zajmuje się między innymi produkcją i sprzedażą komputerów pod marką ProComp, montażem LCD TV oraz rozwija własną linię elektroniki użytkowej pod marką EasyTouch. Podstawę przychodów firmy wciąż stanowi handel towarami z Dalekim Wschodem.

Firma posiada nowo wybudowany zakład produkcyjny w Dąbrowie Górniczej, w którym produkuje produkty opatrzone własnymi markami oraz prowadzi montaż dla innych zleceniodawców. Między innymi firma składa LCD TV dla kontrahenta obsługującego sieci handlowe w Wielkiej Brytanii.

Przychody firmy I półroczu wzrosły o 15% w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy 2007. W szczególności za wzrost odpowiedzialny jest szybki rozwój sprzedaży produktów własnych i usług, których dynamika wyniosła 337%. Sprzedaż samych towarów wzrosła jedynie 5%. Firma nie osiągnęła jednak poprawy wyników finansowych; w I półroczu Pronox poniósł stratę operacyjną w wysokości -3.3 mln zł (rok temu odnotowano zysk 2.8 mln zł), natomiast zysk netto spadł z 2.7 mln zł rok temu do 1.2 mln zł obecnie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1