reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 01 października 2008

Wyniki Pronox w I półroczu niższe niż rok temu

Pronox zwiększył przychody, lecz wyniki finansowe pogorszyły się
Pronox zajmuje się między innymi produkcją i sprzedażą komputerów pod marką ProComp, montażem LCD TV oraz rozwija własną linię elektroniki użytkowej pod marką EasyTouch. Podstawę przychodów firmy wciąż stanowi handel towarami z Dalekim Wschodem.

Firma posiada nowo wybudowany zakład produkcyjny w Dąbrowie Górniczej, w którym produkuje produkty opatrzone własnymi markami oraz prowadzi montaż dla innych zleceniodawców. Między innymi firma składa LCD TV dla kontrahenta obsługującego sieci handlowe w Wielkiej Brytanii.

Przychody firmy I półroczu wzrosły o 15% w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy 2007. W szczególności za wzrost odpowiedzialny jest szybki rozwój sprzedaży produktów własnych i usług, których dynamika wyniosła 337%. Sprzedaż samych towarów wzrosła jedynie 5%. Firma nie osiągnęła jednak poprawy wyników finansowych; w I półroczu Pronox poniósł stratę operacyjną w wysokości -3.3 mln zł (rok temu odnotowano zysk 2.8 mln zł), natomiast zysk netto spadł z 2.7 mln zł rok temu do 1.2 mln zł obecnie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2