reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 30 września 2008

Czy Lenovo kupi akcje Fujitsu-Siemens

Dziś South China Morning Post zamieścił wypowiedź dyrektora finansowego Lenovo, wskazującą na możliwość nowych akwizycji. Celem może stać się wystawiony na sprzedaż pakiet akcji Fujitsu-Siemens.
Wong Wai Ming, Dyrektor Finansowy chińskiego giganta stwierdził ‘Mimo faktu, iż pozostajemy ostrożni, nadszedł czas aby podjąć nowe wyzwanie’. W 2005 Lenovo przejęło dział komputerów osobistych IBM za 1.25 miliarda USD. Kolejne przejęcia Lenovo są jak najbardziej prawdopodobne, koncern posiada bowiem 1.8 miliarda USD rezerw finansowych na koncie i jak wynika z wypowiedzi Wong’a, ‘nie zawaha się również posilić się kredytem, jeśli tylko transakcja będzie miała sens’. Lenovo jest obecnie czwartym pod względem wielkości producentem komputerów na świecie, niedawno straciła trzecią pozycję na rzecz Acer, który przejął europejski dział Packard Bell.
Wcześniej evertiq informował, iż Siemens chciałby pozbyć się swojego pakietu akcji we wspólnym przedsięwzięciu z Fujitsu. Wong odmówił wskazania konkretnych celów przejęcia, ale już od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje o możliwości zakupu pakietu F-S właśnie przez Lenovo.
W Polsce Lenovo buduje swoją fabrykę komputerów, która ma być otwarta jeszcze w tym roku. Będzie zlokalizowana w Legnickim Polu, a przedsięwzięcie pochłonie 4.1 miliona euro.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 11 2018 12:47 V11.8.0-1