© RobotChallenge
Przemysł elektroniczny |

Polacy zwycięzcami RobotChallenge 2014

Polska znowu była najlepsza w klasyfikacji medalowej podczas największych w Europie zawodów robotów, które odbyły się 29 i 30 marca w Wiedniu. To już czwarte zwycięstwo z rzędu.

Cztery złote medale, jeden srebrny i cztery brązowe – to plon polskiej drużyny zebrany podczas zmagań w Wiedniu. Tegoroczne RobotChallenge zgromadziły 608 zawodników z 34 państw, którzy przywieźli 429 samodzielnie zaprojektowanych i wykonanych robotów. Warto tu wymienić triumfatorów. W zapasach robotów na macie - minisumo, konstruktorzy robotów Storm II oraz Storm I, Konrad Stefański i Łukasz Sarzyński z AGH – zajęli 1. i 3. miejsce. Wyścig robotów śledzących czarną linię LineFollower przyniósł 3. miejsce twórcom robota Thunerbolt - Adamowi Fleszarowi i Jarosławowi Korusowi również z AGH. Z kolei w wyścigach LineFollower z przeszkodami 2. miejsce zajął konstruktor robota Fox (Damian Szymański z Politechniki Gdańskiej). Polacy triumfowali także w konkurencji Humanoid Sumo: robot DUE zajął 1. miejsce, a HENIEK – 3. oraz w zawodach Humanoid sprint – tam bezkonkurencyjny był robot Hb. Złoto wywalczyła także drużyna R-BOT, konstruktorzy robota Sarmatic, czyli Maciej Ziółtkowski z Politechniki Gdańskiej oraz Aleksander Szulc z Politechniki Warszawskiej. --- Foto: © RobotChallenge