reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Arlamowski Investment Przemysł elektroniczny | 19 marca 2014

Arlamowski Investment stawia na BleBox

Patryk Arłamowski prezentuje innowacyjne podejście do systemów automatyki domowej. Dzięki małym, niezależnym modułom, każdy będzie miał szansę zacząć swoją przygodę z inteligentnym domem.

Automatyka domowa to coraz gorętszy temat na świecie. Szczególnie głośno zrobiło się po tym, jak Google zainwestował 3,2 mld USD w Nest Labs - firmę dostarczającą rozwiązania z tej branży. Także w Polsce sporo firm działa w sektorze automatyki budynkowej. Jedna z nich to Arlamowski Investment, która właśnie wprowadza na rynek moduły BleBox rozszerzające możliwości inteligentnego domu.

- Najdroższym elementem obecnie istniejących rozwiązań automatyki budynkowej jest jednostka centralna, która kosztuje od dwóch do kilkunastu tysięcy złotych, a jest niezbędna do funkcjonowania systemu. My postanowiliśmy zmienić podejście – opowiada Patryk Arłamowski, pomysłodawca modułów BleBox i założyciel firmy Arlamowski Investment. – Każdy moduł jest niezależny. Klient może więc zacząć od kupna jednej sztuki, w prosty sposób zainstalować w praktycznie dowolnym miejscu i sterować światłem używając do tego celu smartfonu.

Patryk Arłamowski właśnie wrócił z targów CeBIT, na których prezentował moduły BleBox, działające w oparciu o Bluetooth Low Energy – nową technologię przeznaczoną do stosowania w urządzeniach bezprzewodowych i charakteryzującą się bardzo niskim poborem energii. W sprzedaży są już urządzenia LightBox pozwalające kontrolować oświetlenie LED – kolorowe (RGB) oraz jednokolorowe (3 niezależne kanały) przy pomocy smartfonu lub tabletu. LightBox ma wymiary 37x37x15 mm, zasięg do 30 m w otwartej przestrzeni i kosztuje 169 PLN przy zakupie jednej sztuki, a 149 PLN przy trzech i więcej.

W przygotowaniu są kolejne moduły: sterujące roletami, zamkiem w drzwiach, czy dzwonkiem. Najwcześniej pojawi się bezprzewodowy termometr. - Kończymy już projekt obudowy. Termometr będzie miał postać niewielkiego modułu, wielkości pięciozłotowej monety i grubości ok 1 cm, który będzie można przykleić w każdym miejscu w domu lub na zewnątrz – opowiada Arłamowski. – Dzięki aplikacji w smartfonie sprawdzimy temperaturę w wybranych przez nas miejscach, ale urządzenie będzie miało też dodatkową funkcję. Oprogramowanie zapamięta wyniki pomiarów i na postawie trendu będzie w stanie przewidywać temperaturę na kilka godzin do przodu.

Patryk Arłamowski podkreśla, że cała elektronika jest produkowana w Polsce, przy czym montażem zajmuje się firma Estronika z Wrocławia. – Zależy nam na jakości – mówi wynalazca – Jeżeli tworzymy urządzenie, które ma niezawodnie działać przynajmniej przez 10 lat, to musimy mieć kontrolę nad jakością produkcji, a to zapewniają nam wrocławscy podwykonawcy.

Arlamowski Investment to młoda firma, która zajmuje się nie tylko automatyką budynkową. Jednym z realizowanych aktualnie projektów jest inteligentny wózek inwalidzki dla osób sparaliżowanych, integrujący się między innymi z systemami automatyki domowej oraz pozwalający wezwać pomoc w przypadku zagrożenia.

Foto: © Arlamowski Investment

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2