reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Gdańska Nauka | 28 lutego 2014

Studenckie wynalazki zostały nagrodzone

Świecąca Kostka LED 3D to jeden z czterech najlepszych projektów grupowych opracowanych przez studentów Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej.
Pierwszą nagrodę Dziekana Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG otrzymał „System do analizy ruchów postaci wspomagający proces rehabilitacji”. Projekt powstawał na zamówienie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, ale zainteresowana jest ostatecznie branża modowa.

Przyznano trzy drugie nagrody, które otrzymały następujące projekty:
  • Implementacja rozszerzeń kontrolera OpenFlow dla sterowania sieci z komutacją kanałów,
  • Świecąca Kostka LED 3D – oświetlenie dyskotekowe,
  • Inteligentny terminarz.
Jak podkreśla dr inż. Krzysztof Nowicki, koordynator wydziałowy projektów grupowych rocznie studenci tworzą około stu grup projektowych, w skład których wchodzi od trzech do pięciu osób. Studenci mają do wyboru aż trzysta tematów, z czego kilkadziesiąt propozycji pochodzi od firm. Wynikiem całorocznej pracy jest konkretny produkt oraz solidna dokumentacja techniczna.

Jury wręczyło też cztery wyróżnienia. Otrzymały je następujące projekty: „System monitoringu wizyjnego dla inteligentnych budynków”, „Wykonanie serii zdjęć panoramicznych kampusu Politechniki Gdańskiej w celu realizacji tzw. wirtualnego spaceru”, „Stanowisko laboratoryjne do badania właściwości metrologicznych elektrod pH” i „Stacja pogodowa z komputerem wbudowanym Raspberry Pi”.---
Źródło: © Politechnika Gdańska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1