reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2014

Pixel inwestuje w produkcję

Bydgoski producent systemów informacji pasażerskiej rozwija działalność i zwiększa moce produkcyjne – w styczniu w firmie pojawił się automat do montażu SMT Yamaha YS12F dostarczony i uruchomiony przez Renex.

Decyzję o inwestycji podjęto w grudniu zeszłego roku, więc przejście od planów do realizacji nie zajęło wiele czasu. Ale też Pixel musi szybko reagować na rosnący popyt na swoje produkty - Firma się rozwija, mamy coraz więcej zamówień i dlatego pojawiła się potrzeba powiększenia naszych możliwości produkcyjnych – mówi Sławomir Jankowski, wiceprezes firmy Pixel.

Powody zakupu nowej maszyny były dwa: podniesienie jakości montażu oraz zwiększenie szybkości produkcji. Pixel w zdecydowanej większości produkuje u siebie, szczególnie elementy z głównego asortymentu. - Dotychczas mieliśmy jedną linię montażową, której wydajność była wystarczająca do realizacji prototypów i niewielkich serii . Dla nas była linią główną, ale wraz ze wzrostem sprzedaży przestała wystarczać – wyjaśnia Jankowski. Do przyspieszenia decyzji o zakupie zmotywował firmę zdobyty w zeszłym roku kontrakt modernizacyjny dla kolei. Pixel w ciągu roku ma wyposażyć w tablice elektroniczne 70 składów pociągów.

Na razie w siedzibie firmy stanął nowy automat pick&place Yamaha YS12F dostarczony i uruchomiony przez firmę Renex, ale Sławomir Jankowski zapowiada rozbudowę linii o dalsze elementy, najprawdopodobniej także firmy Yamaha, takie jak piec, drukarka czy podajniki. Firma z pewnością zamierza też zainwestować w automat AOI, bo kluczowym zadaniem jest podnoszenie jakości montażu.

Produkty Pixela cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Urządzenia są dostarczane zarówno klientom w Polsce, jak i za granicą. Szczególnie łatwo można je zauważyć w komunikacji miejskiej na Litwie.
Sprzedaż Pixela rośnie: przychody w 2013 roku zwiększyły się o jedną czwartą w stosunku do poprzedniego roku. Spółka oferuje przede wszystkim systemy informacji pasażerskiej (zarówno mobilne w pojazdach jak i stacjonarne na przystankach), systemy monitoringu wewnętrznego oraz pobierania opłat (kasowniki i automaty biletowe – stacjonarne i mobilne). Wszystkie te sektory działalności przeżywają w ostatnich latach szybki rozwój, bo stanowią niezbędny element wyposażenia nowoczesnych pojazdów. - Trzy lata temu o monitoringu właściwie tylko słyszeliśmy, a teraz jest to bardzo znacząca część naszej działalności – podsumowuje wiceprezes Pixela.


Automat Yamaha YS12F, © Renex

---
O firmie

Firma Pixel jest jednym z największych dostawców elektronicznych systemów stosowanych w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz na dworcach i przystankach w Polsce. Zakład Elektroniczny Pixel s.c. rozpoczął działalność w 1994 roku, a cztery lata później przekształcił się w spółkę Pixel Serwis Sp. z o.o. Kolejne duże zmiany przyszły w 2006 roku, gdy firma przeprowadziła się do nowej siedziby w Osielsku k. Bydgoszczy i zmieniła nazwę na Pixel Sp. z o.o.

Odbiorcami urządzeń oferowanych przez Pixel Sp. z o.o. są przedsiębiorstwa lokalnej i międzymiastowej komunikacji publicznej, producenci pojazdów komunikacji publicznej: autobusów, pasażerskich składów kolejowych, autobusów szynowych, tramwajów, a także administracje portów lotniczych, dworców autobusowych, jak również odbiorcy indywidualni (fabryki i zakłady produkcyjne, sklepy, firmy reklamowe, restauracje).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2