reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 24 lutego 2014

Krzysztof Jonak nowym szefem Intela w Europie Środkowo-Wschodniej

Krzysztof Jonak zastąpił Tomasza Klekowskiego, który awansował w strukturach Intela i został dyrektorem ds. marketingu biznesowego w regionie EMEA.

Z początkiem roku 2014 nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora regionalnego Intela w Europie Środkowo-Wschodniej. Funkcję tę objął Krzysztof Jonak, dotychczas nadzorujący działania Intela na terenie Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Klekowskiego, który po ponad 7 latach zarządzania Intelem w regionie CEE przeszedł do struktur EMEA.

Krzysztof Jonak w biurze Intela w Kijowie pracował od lipca 2012 roku. Wcześniej przez 13 lat związany był z polskim oddziałem firmy, gdzie zaczynał od stanowiska Key Account Managera, odpowiedzialnego za współpracę z firmami internetowymi i telekomunikacyjnymi w Polsce, Rumunii i na Węgrzech. Przez szereg lat był odpowiedzialny za rozwój rynku dystrybucyjnego, a także działania marketingowe. Doskonała znajomość branży IT i jej specyfiki w różnych krajach regionu, długoletnie doświadczenie w Intelu oraz doskonałe umiejętności zarządzania zespołem i koordynacji rozległych działań na wielu rynkach zaowocowały nominacją na stanowisko dyrektora Intela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Krzysztof Jonak ukończył studia z zakresu telekomunikacji, jest absolwentem Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informatycznych i Komunikacyjnych. Jest żonaty i ma trójkę dzieci.

- Zarządzanie działaniami firmy na terenie kilkunastu krajów regionu CEE to poważne wyzwanie, ale i ogromna nobilitacja. Bardzo się cieszę, że mogę powrócić do pracy w biurze, w którym 15 lat temu zacząłem swoją karierę w Intelu – powiedział Krzysztof Jonak.

- Krzysztof doskonale nadaje się na to stanowisko. Udowodnił to podczas ostatniego 1,5 roku, osiągając sukcesy w zarządzaniu interesami Intela na trudnych rynkach Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Odchodząc ze stanowiska dyrektora Intela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wiem, że nasz oddział trafia w dobre ręce – skomentował Tomasz Klekowski.


Krzysztof Jonak

Tomasz Klekowski z początkiem roku objął stanowisko Intel EMEA Business GTM Director i jest odpowiedzialny za marketing biznesowy i jego integrację z procesami sprzedaży w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Z firmą związany jest od 1998 roku, zaczynał od rozwoju biznesu korporacyjnego w Polsce na Litwie, Łotwie i Estonii. Dwa lata później przejął odpowiedzialność za sprzedaż w dużych sieciach handlowych w Polsce, zaś w lipcu 2002 objął stanowisko dyrektora sprzedaży OEM&Retail w regionie CEE. Od września 2004 r. był szefem kanału sprzedaży w regionie, a dyrektorem Intela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – od września 2006 roku. Kierował firmą w regionie CEE w okresie dynamicznych zmian, podczas premier produktów takich jak procesory Intel Core, urządzenia Ultrabook czy rozwiązania dla smartfonów i tabletów. Przeprowadził również region przez trudny dla całej branży IT okres kryzysu ekonomicznego. Tomasz Klekowski dalej pełni również funkcję Prezesa Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych LEWIATAN.

---
Źródło: © Intel

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1