reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Flytronic Przemysł elektroniczny | 24 lutego 2014

Flytronic wyszkoli pilotów dronów

Działa już pierwszy w Polsce certyfikowany ośrodek kształcenia pilotów bezzałogowych statków powietrznych.

Prace związane z powołaniem ośrodka trwały 3 lata i 1 miesiąc, a od 23 stycznia 2014 roku firma Flytronic należąca do Grupy WB, posiada pierwszy (i na chwilę obecną jedyny) w Polsce ośrodek szkolenia operatorów UAV wpisany do rejestru podmiotów szkolących Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

- Pomysł założenia ośrodka zrodził się w 2011 roku, wraz z nowelizacją prawa lotniczego. Ustawodawca zobowiązał wówczas operatorów lotów innych niż sportowe i rekreacyjne do posiadania świadectw kwalifikacji. Wówczas nie było w Polsce ośrodka, który szkoliłby ubiegających się o takie uprawnienia - powiedział szef Ośrodka Szkolenia Flytronic PAP Przemysław Tomków.

Zakres prowadzonej działalności pozwala na szkolenie do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego używanego w celach innych niż rekreacyjne i sportowe – UAVO. Centrum szkolenia UAVO może szkolić do takich uprawnień jak:
  • wykonywanie lotów jedynie w zasięgu wzroku VLOS;
  • wykonywanie lotów poza zasięgiem wzroku BVLOS;
  • szkolenie do uzyskania uprawnień instruktora (UAVO) – INS
Szkolenie teoretyczne i praktyczne kończy się egzaminem, po którego zdaniu uzyskuje się kwalifikacje operatora bezzałogowych statków powietrznych UAVO.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2