reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© serghei-starus-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 lutego 2014

Elzab: zysk netto w górę o 335%

Polski producent kas fiskalnych ma za sobą rekordowy rok i umacnia swoją pozycję na Węgrzech. W 2013 roku sprzedaż spółki wzrosła o prawie 54% i wyniosła ponad 111 mln PLN.

Rosły też zyski: operacyjny do 15,4 mln PLN (+180%), netto do 12,88 mln PLN (+335%). Spółka szacuje, że zwiększyła udziały w krajowym rynku do 22%.

W lutym tego roku Elzab podpisał umowę dystrybucyjną ze swoją spółką zależną Micra-Metripond, której przedmiotem jest produkcja i dostawa przez Elzab dla Micry urządzeń fiskalnych z przeznaczeniem na rynek węgierski. Micra działa na Węgrzech już od kilku lat, a według Krzysztofa Urbanowicza, prezesa Elzabu, do Elzabu może już należeć ponad 15% lokalnego rynku. Tempo rozwoju w kraju nad Dunajem jest imponujące, bo w 2013 roku udział ten wynosił zaledwie 3%. Elzab jednak nie zamierza poprzestać na tym co już ma i celuje przynajmniej w 20%. Wykorzystuje przy tym szansę, jaka pojawiła się po wprowadzeniu na Węgrzech przepisów dotyczących nowych warunków technicznych urządzeń fiskalnych, gdy nastąpiła konieczność wymiany urządzeń przez wszystkich użytkowników. – Nasze produkty, mimo że należą do najdroższych na rynku, zostały przyjęte bardzo dobrze. Wygrywamy jakością i pełną dostępnością wszystkich modeli – mówi w „Parkiecie” Urbanowicz.

Prognozy na 2014 rok są równie optymistyczne, na co ogromny wpływ ma właśnie świetna sprzedaż na Węgrzech. – Widzimy potencjał, że ten rok może być nawet lepszy od rekordowego poprzedniego – zapowiada prezes. Elzab nie wyklucza też wejścia na inne rynki europejskie.

---
Źródło: GG Parkiet, raport spółki Elzab

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2