reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zakład Dell w Łodzi Przemysł elektroniczny | 03 czerwca 2009

9 zakładów Dell w 100% zasilanych energią odnawialną

Obecnie Dell zaspokaja 26% swojego zapotrzebowania na energię ze źródeł odnawialnych (w roku 2008 było 20%).
Wzrost o sześć punktów procentowych był możliwy dzięki współpracy z nowymi partnerami w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji i Norwegii. Dostarczycielami energii odnawialnej w tych krajach są Swalec, Scottish Power Energy Retail, EVH, Mainova, Telge Energi oraz Hafslund.

Dell zasila obecnie dziewięć ze swoich europejskich i amerykańskich zakładów w 100% energią odnawialną. Są to zakłady w Bracknell i Glasgow (Wielka Brytania), Frankfurt oraz Halle (Niemcy), Oslo (Norwegia), Sztokholm (Szwecja), Round Rock (Texas), Twin Falls (Idaho) oraz Oklahoma City (Oklahoma).

Użycie energii odnawialnej w zakładach Dell jest częścią planu redukcji gazów cieplarnianych o 40% do roku 2015. Dell podzielił proces dochodzenia do tego celu na trzy etapy:
- Po pierwsze, Dell stara się pracować tak efektywnie, jak to tylko jest możliwe. W rezultacie, stosunek wielkości emisji dwutlenku węgla do wielkości obrotów należy do najmniejszych pośród firm Global 500 i jest przeszło dwa razy mniejszy niż w przypadku najbliższych konkurentów firmy.
- Po drugie, Dell stosuje energię odnawialną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. W ostatnim czasie amerykańska Environmental Protection Agency (EPA) wymieniła Dell pośród pięciu największych nabywców energii odnawialnej (EPA Fortune 500 Green Power Challenge). Zużycie energii odnawialnej w Dell szybko wzrasta od kwietnia 2008, kiedy to ogłoszono, iż we współpracy z firmami TXU oraz Waste Management, zapotrzebowanie światowej centrali firmy na energię zostało w 100 procentach zaspokojone energią odnawialną.
- Po trzecie, Dell bilansuje wytwarzaną emisję węgla poprzez zakup certyfikatów emisyjnych ze sprawdzonych i potwierdzonych przez niezależne organizacje źródeł. Inwestycje te umożliwiły Dell zostanie pierwszą firmą w przemyśle komputerowym, której emisja węgla jest neutralna, co zostało osiągnięte pięć miesięcy przed terminem.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1