reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander-fediachov-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2014

Zwarpol dostarczy układy probiercze dla Intereng Kabelmesstechnik

Przedmiotem umowy jest dostawa układów typu UP2-75 na potrzeby wyposażenia samochodów pomiarowych umożliwiających kompleksową diagnostykę kabli. W skład układów wchodzą transformatory probiercze oraz walizki sterownicze.

O współpracy z niemiecką spółką opowiada Jan Tomaszewski, kierownik produkcji w Zwarpolu - Z firmą Intereng pozostajemy w kontakcie od dłuższego czasu, przede wszystkim w celu dystrybucji naszych produktów na teren Wspólnoty Niepodległych Państw - głównie Rosji. Rynki wschodnie są w mniejszym stopniu nasycone pod względem zapotrzebowania na aparaturę probierczą. Jednak dopiero w ostatnim czasie nasze rozmowy zaowocowały złożeniem zamówienia na trzy układy probiercze o mocy 2 kVA i napięciu 75 kV. Firma Intereng zamierza wyposażyć swoje samochody pomiarowe m. in. w te układy. Gotowe samochody będą sprzedawane właśnie do Rosji - dodaje nasz rozmówca.

Pierwszy układ został dostarczony do Niemiec na początku grudnia ubiegłego roku w celach testowych. Zgodnie z wcześniejszą umową, ponieważ próby zostały zakończone sukcesem, zamówione zostały dodatkowo dwa kolejne układy. - Termin realizacji to połowa marca, choć prawdopodobnie uda nam się zamknąć temat szybciej. Jesteśmy jednak przekonani, że to dopiero wstęp do współpracy z Intereng, prowadzimy już wstępne rozmowy na temat kolejnego układu o wyższym napięciu. Mamy również nadzieję, że firma Intereng będzie naszym partnerem również w dystrybucji większych układów np. do badania sprzętu elektroizolacyjnego – podkreśla Jan Tomaszewski.

Fabryka Aparatów Elektrycznych Zwarpol powstała w 2002 roku, jest blisko związana z tradycją Fabryki Kazimierza Szpotańskiego, a następnie ZWAR. Firma została założona przez byłych konstruktorów ZWARu, kilka lat po przejęciu zakładu przez ABB. - Obecnie główną działalnością firmy jest produkcja aparatury probierczej wysokiego napięcia – mówi Jan Tomaszewski. –Remontujemy również urządzenia produkcji ZWAR, w tym przekładniki generatorowe typu JSGO, kompleksowo zmodernizowane w ramach dużego kontraktu z Elektrownią Kozienice. W zeszłym roku zaczęliśmy też remontować przekładniki 110 kV i 220 kV produkcji ZWAR. W ostatnim czasie wykonaliśmy również układy probiercze ukierunkowane na badania przekładników SN dla ABB.

W ofercie Zwarpolu znajduje się też aparatura laboratoryjna wysokiego napięcia, stanowiska probiercze sprzętu ochrony osobistej, sprzętu elektroizolacyjnego oraz specjalne przekładniki prądowe i napięciowe, w tym również przekładniki wysokiego napięcia w SF6 do rozdzielnic GIS.

Foto: © Zwarpol

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2