reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 czerwca 2009

10 najmniej ryzykownych lokalizacji dla produkcji outsourcingowej

Kraków i Warszawa bardzo blisko podium: czwarte miejsce w świecie, drugie w kategorii miast europejskich.
10 najbezpieczniejszych miejsc dla produkcji outsourcingowej

10: Kair (Egipt): wyróżniony za stabilną walutę oraz brak konfliktów regionalnych. Jednakże Egipt powinien poprawić kwestie związane z korupcją, zorganizowaną przestępczością oraz czynnikami geopolitycznymi.

09: Pekin (Chiny): Plusy to niski poziom zagrożeń klimatycznych i przestępczości, a także wysoki wskaźnik liczby policjantów w stosunku do liczby ludności. Niemniej jednak poprawy wymagają kwestie związane z ochroną środowiska i systemem prawnym.

08: Monterrey (Meksyk): wysokie noty za brak konfliktów regionalnych, negatywnych czynników geopolitycznych i stabilną walutę. Minusy to konieczność poprawy kwestii związanych z korupcją i zorganizowaną przestępczością.

07: Budapeszt (Węgry): doceniony za brak zagrożeń klimatycznych, lokalnych konfliktów, bezpieczeństwo sieci przesyłu danych, odpowiednią infrastrukturę, w tym również telekomunikacyjną. Węgry zdaniem autorów raportu powinny jeszcze popracować nad przestępczością, liczbą policjantów w stosunku liczby mieszkańców, korupcją i zorganizowaną przestępczością.

06: Praga/Brno (Czechy): docenione za stabilność waluty, brak zagrożeń klimatycznych czy konfliktów lokalnych. Braki to wysoki stopień przestępczości, niski współczynnik liczby policjantów do liczby ludności i niedojrzałość systemu prawnego.

05: Toronto/Montreal (Kanada): wyróżnione za dojrzałość systemu prawnego, czynniki geopolityczne oraz bezpieczeństwo infrastruktury. Minusy to stopień przestępczości i liczba policjantów.

04: Kraków/Warszawa (Polska): doceniono uregulowanie kwestii związanych z ochroną środowiska, bezpieczeństwo infrastruktury, w tym sieci przesyłu danych i telekomunikacyjnej. Polska powinna jednak popracować nad korupcją i niedojrzałością systemu prawnego.

03: Santiago (Chile): najwyższe noty za czynniki geopolityczne, brak konfliktów regionalnych i dojrzałość systemu prawnego. Jednakże do poprawki pozostają poziom przestępczości, liczba policjantów i kwestie związane z ochroną środowiska.

02: Dublin (Irlandia): plusy to dojrzałość systemu prawnego, brak korupcji czy zagrożeń geopolitycznych. Jakkolwiek istnieje zagrożenie terroryzmem i wysoką przestępczością, niekorzystnie oceniono także liczbę policjantów.

01: Singapur (Singapur): we wszystkich kategoriach Singapur zdobył najwyższe noty.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2