reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir-melnik-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 stycznia 2014

Polska mocna w produkcji AGD

Ponad 17 mln sztuk dużego AGD wyprodukowano w Polsce w 2013 roku. Więcej niż połowę stanowiły pralki i zmywarki – wynika z raportu Związku Pracodawców AGD CECED Polska.

Ogólnie produkcja sprzętu gospodarstwa domowego w 2013 roku wzrosła o 6% do 23,1 mln sztuk. Dobrze wygląda sytuacja w segmencie dużego AGD, tam ubiegły rok przyniósł 11% wzrost (17,59 mln sztuk). Gorzej z drobnym AGD – 8% w dół (prawie 5,5 mln sztuk).

W 2013 roku z linii produkcyjnych w Polsce zeszło 5,634 mln sztuk pralek i pralko-suszarek. Urządzenia te stanowią aż 32% sprzętu AGD powstającego w naszym kraju. Udział w rynku AGD poszczególnych grup produktowych przedstawia poniższa grafika.


© CECED Polska

Według szacunkowych danych, w sektorze AGD w Polsce pracuje około 20 tys. osób. Eksport sprzętu AGD stanowi dla polskich producentów znaczą część przychodów, w 2012 roku wartość eksportu wzrosła o 10% do 14,2 mld PLN.

---
CECED Polska Związku Pracodawców AGD powołano w 20014 roku. Organizacja reprezentuje ok. 75% producentów z tej branży. Firmy zrzeszone to Amica Wroki S.A., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Beko S.A., Candy Polska Sp. z o.o., Ciarko Sp. z o.o., Electrolux Poland Sp. z o.o., FagorMastercook S.A., Gorenje Polska Sp. z o.o., Groupe SEB Polska Sp. z o.o., Indesit Company Polska Sp. z o.o., Miele Sp. z o.o., Philips Polska Sp. z o.o. oraz Whirlpool Polska S.A.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1