reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© shawn-hempel-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 stycznia 2014

Samsung i LG stawiają na produkcję własnych komponentów

Około 70% komponentów używanych w smartfonach Samsunga pochodzi z własnych zakładów produkcyjnych koreańskiego koncernu. Dla LG Electronics udział ten wynosi 50% - wynika z analizy Digitimes Research.

Obydwie firmy chcą inwestować w rozwój produkcji własnych komponentów przeznaczonych do smartfonów, przy czym szczególną uwagę zwracają na wyświetlacze. Samsung używa paneli produkowanych przez Samsung Display, a LG Electronics – LG Display. Obydwie firmy stawiają na rozwój produkcji tych elementów, przy czym LG coraz mocniej polega na LG Innotek.

Co więcej, zarówno Samsung jak i LG, inwestują w rozwój technologii OLED oraz we własne fabryki, by zwiększyć produkcję takich komponentów jak płytki PCB, wielowarstwowe kondensatory ceramiczne, półprzewodniki, MEMSy i inne – ocenia Digitimes Research.

Takie działania sprawiają, że obydwie spółki będą w czołówce firm produkujących smartfony z wyświetlaczami OLED, w szczególności jeśli chodzi o zakrzywione lub elastyczne ekrany.

---
Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1