reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ljupco-smokovski-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 stycznia 2014

Google przejął DeepMind

Były roboty, potem rozwiązania automatyki budynkowej, a w niedzielę Google poinformował o przejęciu brytyjskiej spółki zajmującej się sztuczna inteligencją.

Kwota transakcji pozostaje tajemnicą, ale nieoficjalnie mówi się, że Google przejęło startup DeepMind Technologies za 400-500 mln USD. Serwis Re/code, który otrzymał potwierdzenie informacji o samym przejęciu, podaje kwotę 400 mln USD, ale jednocześnie pisze, że Google odmówiło podania wartości sprzedaży.

Zakup DeepMind pomoże amerykańskiemu gigantowi konkurować z innymi spółkami technologicznymi, które starają się zyskać przewagę w obszarze sztucznej inteligencji. Przykładowo Facebook zatrudnił ostatnio Yann LeCunna do prowadzenia nowo powstałego centrum sztucznej inteligencji, a IBM rozwija swój projekt superkomputera Watson.

Google w 2012 roku zatrudnił znanego futurystę Ray’a Kurzweila, który nie ukrywa ambicji stworzenia wyszukiwarki tak zaawansowanej, by odgrywała rolę cybernetycznego przyjaciela.

---
Źródło: TechCrunch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2