reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© joingate / dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 stycznia 2014

Dell złożył gigantyczne zamówienie w Zortrax z Olsztyna!

Niedawno opublikowaliśmy obszerny materiał o Zortrax'ie, polskim producencie drukarek 3D. Na sukces komercyjny nie trzeba było długo czekać: Dell zamówił 5 tysięcy drukarek 3D!
‘Szczerze mówiąc, byliśmy zaskoczeni, że jakaś firma, nawet taka jak Dell, chce złożyć takie zamówienie. Ale po chwili zdaliśmy sobie sprawę, jak dużo drukarek wykorzystujemy w naszym biurze... Dla projektanta, który drukuje dużą liczbę prototypów lepiej jest skorzystać z 10 mniejszych drukarek na jednym biurku, działających jednocześnie, niż z jednej mogącej wyprodukować więcej elementów’ mówi dla Pulsu Biznesu Rafał Tomasiak, prezes Zortrax.

Na zamówieniu nie skorzysta jednak rodzimy przemysł elektroniczny: jak pisaliśmy kilka dni temu, produkcja prowadzona jest w Hongkongu. Nieco więcej szczegółów na temat swojego wyboru Rafał Tomasiak przedstawia dziś Pulsowi Biznesu: ‘Początkowo planowaliśmy produkcję w Polsce, przeprowadziłem wiele rozmów z fabrykami. Niestety, okazało się, że koszty produkcji są zbyt wysokie, a dodatkową przeszkodą była słaba dostępność podzespołów bazowych oraz spowalniająca wszystko biurokracja (…) W Polsce prowadzę działalność gospodarczą jednoosobową, zatrudniając kilka osób, ale planujemy utworzenie nowych miejsc pracy w Olsztynie. Obecnie szukamy specjalistów z dziedziny programowania, web designu, budowy maszyn i obsługi klienta. Logistyką i produkcją zajmuje się osobna firma w Hongkongu’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1