reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© otto-ballon-mierny-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 stycznia 2014

Nowa spółka Kabeltech

W grudniu 2013 we Lwowie została zarejestrowana spółka Kabeltech Ukraina Sp. z o.o., która od stycznia 2014 roku oficjalnie rozpoczęła działalność na rynku ukraińskim.

Kabeltech Ukraina to usankcjonowanie dotychczasowej działalności spółki Kabeltech na rynku ukraińskim. Kabeltech od prawie 20 lat związany jest z szwajcarskim producentem maszyn do obróbki kabli firmą Schleuniger i od 2009 roku reprezentuje jego interesy również na rynku ukraińskim.

Ostatnie 3 lata to dynamiczny rozwój Kabeltech, który w 2012 roku osiągnął rekordowy obrót przekraczający 12 mln PLN (nie wliczając w to bezpośrednich dostaw Schleuniger do kluczowych klientów). Zatrudnienie na koniec 2013 roku wyniosło w Kabeltech 13 osób, a w firmach powiązanych z Kabeltech kapitałowo łącznie prawie 50 osób.

W Kabeltech Ukraina zatrudnia obecnie 2 osoby, docelowo mają tam pracować 4 osoby. - Rynek ukraiński, to rynek interesujący ale i trudny - mówi główny akcjonariusz Kabeltech Ukraina Jacek Mazur, który podzielił się z nami swoimi odczuciami na temat prowadzenia biznesu u naszego wschodniego sąsiada. - Pod względem możliwości prowadzenia biznesu to taka Polska z lat 90. pomieszana z Polską z roku 2014-2015. Z jednej strony wszechobecna biurokracja, np. konieczność pieczętowania wszystkiego pieczątką o określonym kształcie, wymiarze i treści, a przy kupowaniu i sprzedawaniu towarów konieczne są umowy z każdym z dostawców i odbiorców. Niejednokrotnie mamy też do czynienia z mentalnością typu „ jakoś to będzie”, ale z drugiej strony pełna rejestracja spółki trwała we Lwowie tylko 2 dni! Wszystkie dokumenty z urzędami (w tym z Urzędem Skarbowym) wysyłane są elektronicznie. Znajdziemy więc tam ludzi z „mentalnością nieco socjalistyczną”, ale także wspaniałych fachowców.

Żeby nie być gołosłownym, Jacek Mazur podaje konkretne przykłady - Nie bez powodu na rynku ukraińskim ulokowały swoje zakłady takie firmy jak: Kromberg&Schubert, Leoni, Yazaki, SE Bordnetze czy TYCO . Zakłady te zatrudniają od kilkuset do kilku tysięcy pracowników. Zakład Kromberg&Schubert w Łucku na Wołyniu kierowany notabene przez Polaka, Sławomira Kaczmarka, to najlepszy zakład w całym koncernie. Wiele zależy od otoczenia zewnętrznego w tym polityki, ale rynek ten ma duży potencjał i sądzę, że będzie się dynamicznie rozwijał i usamodzielniał w kolejnych latach.

---
Zdjęcie: © Kabeltech

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1