reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Czah-Pomiary Przemysł elektroniczny | 14 stycznia 2014

Czah-Pomiary: rozwój laboratorium i nowe produkty

Producent elementów automatyki przemysłowej CZAH-Pomiar rozszerzył zakres usług swojego Laboratorium Pomiaru Temperatury.

Firma zrealizowała projekt unijny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007–2013 „Opracowanie i wdrożenie wspomaganego komputerowo innowacyjnego systemu do wzorcowania czujników temperatury metodą punktów stałych w firmie CZAH - Pomiar Sp. z o.o.” Dzięki temu laboratorium rozszerzyło zakres usług na wzorcowanie kontrolnych czujników termoelektrycznych typu S, R i B oraz kontrolnych czujników rezystancyjnych SPRT metodą punktów stałych (w komórkach punktów stałych) w zakresie akredytacji.

Wzorcowanie metodą punktów stałych to najdokładniejsza metoda wzorcowania – czytamy na stronach czasopisma PAR.W procesie wykorzystuje się przemiany fazowe (topnienie, krzepnięcie, punkt potrójny) czystych metali i wody. Podczas wzorcowania czujniki temperatury znajdują się w komórkach wypełnionych czystym metalem (np. cynkiem, aluminium, miedzią), które to substancje mają ściśle określone temperatury topnienia lub krzepnięcia. Stosując precyzyjne urządzenia do sterowania systemem grzewczym lub chłodzącym, można w owych komórkach utrzymywać stan przemiany fazowej (a co za tym idzie, w zasadzie stałą temperaturę metali) przez wiele godzin lub nawet dni.

Także w ramach projektu unijnego, firma Czah-Pomiar powstały nowe modele termoelementów. Kontrolne czujniki termoelektryczne z metali szlachetnych typu S i R zostały opracowane przez dział technologiczny, a przetestowane przez akredytowane laboratorium firmy Czah-Pomiar. Jak podaje producent, główne atuty czujników to wysoka stabilność pomiarowa, szeroki zakres temperatur pracy, wysokiej jakości platynowe elementy pomiarowe czy też niepewność wzorcowania na poziomie 0,23 °C.

---
Źródło: © Czah-Pomiary

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1