reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrei-krauchuk-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 stycznia 2014

Kłopoty dostawców FagorMastercook

Firma FagorMastercook nie zapłaciła dostawcom za materiały do produkcji sprzętu AGD i spóźnia się z wypłatami.

We wrocławskich zakładach od września stopniowo wygaszano produkcję, jednak nie wstrzymano zamówień materiałów – pisze "Gazeta Wrocławska". Co więcej, biorąc pod uwagę okres przedświątecznego popytu, zamówienia były większe niż zwykle.

Jeden z poddostawców FagorMastercook, który dostarczał blachy do produkcji, w grudniu mówił o 1 mln PLN strat. Tyle wart jest towar zamówiony, ale nieodebrany przez wrocławski zakład. Blachy produkowane były specjalnie pod potrzeby produkcji AGD i nie nadają się do wykorzystania w inny sposób. Jak pisze „Gazeta Wrocławska”, dostawcy zgłaszają zaległości finansowe, ale Fagor nie ujawnia o jakie kwoty chodzi.

Kłopoty nie omijają też około 1300 osób zatrudnionych we wrocławskich zakładach. Listopadowa pensja wpłynęła na konta opóźniona i w dwóch ratach. Natomiast w pierwszym dniu nowego roku pracownicy FagorMastercook nie otrzymali jeszcze wypłaty za grudzień i na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Zarząd spółki FagorMastercook podjął decyzję o ogłoszeniu bankructwa, nie widząc szans na wyjście z fatalnej sytuacji finansowej. Wniosek o upadłość układową trafił do sądu w San Sebastian 30 października, o czym zarząd spółki poinformował niedawno w krótkim komunikacie opublikowanym na stronach internetowych.

---
Źródło: Gazeta Wrocławska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1