reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 19 grudnia 2013

Intel przejmuje dział bezprzewodowy Mindspeed

Mindspeed Technologies produkuje układy scalone dla stacji bazowych telefonii komórkowej.

Intel 16 grudnia poinformował o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia na swoim blogu. Warunki finansowe nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Rozmowy z Intelem rozpoczęły się w listopadzie, gdy Mindspeed zakończył negocjacje dotyczące przejęcia firmy przez Macom za 272 mln USD. Mindspeed informował wówczas, że jeśli jego dział bezprzewodowy nie zostanie kupiony, poddadzą go restrukturyzacji i zlikwidują.

- Dzięki tej akwizycji, Intel zyska zespół zajmujący się infrastrukturą bezprzewodową, który ma doświadczenie w opracowywaniu technologii związanych z przetwarzaniem sygnałów oraz rozwiązań dla stacji bazowych – czytamy na blogu Intela.

Intel rozwija się poprzez akwizycje. W 2011 roku przejął dział bezprzewodowy firmy Infineon za 1,4 mld USD. Amerykański producent oferuje teraz modemy 3G i LTE dla producentów telefonów. Kolejnym krokiem ma być integracja modemów w procesorach Atom – podobnie jak robi to Qualcomm w swoich chipach Snapdragon.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1