reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 maja 2009

Załoga Sumitomo w Rawiczu walczy o utrzymanie miejsc pracy

PAP podała informację, iż szefostwo Sumitomo odrzuciło postulaty, przedstawione w ubiegły piątek podczas pikiety załogi.
Szef zakładowej ‘Solidarności’ Grzegorz Krzyżanowski powiedział PAP w środę, że w związku z grożącą utratą miejsc pracy, załoga nie wyklucza zaostrzenia w najbliższym czasie protestu. Nie wyjaśnił jednak jakie działania mogą podjąć pracownicy, ani kiedy może to nastąpić.

Jak pisze PAP: ‘Pracownicy domagali się w piątek zmiany decyzji o likwidacji zakładu, a w przypadku zrealizowania tych zamiarów, wypłacenia dodatkowych - poza ustawowymi - odpraw w wysokości wynagrodzenia za pracę za 18 miesięcy. Zażądali także wypłaty odszkodowań dla pracowników, którzy już zostali zwolnieni oraz zapewnienia efektywnego programu pomocy w formie pośrednictwa pracy, szkoleń i pomocy w poszukiwaniu pracy. Od ubiegłego piątku grupa pracowników okupuje bramę wjazdową do firmy, by zapobiec ewentualnemu wywożeniu maszyn i urządzeń.’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2