reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 maja 2009

IBM Research planuje centrum R&D we Wrocławiu

Gazeta Wyborcza poinformowała, iż IBM Research, ramię koncernu odpowiedzialne za obszar R&D, planuje powołanie centrum badawczego we Wrocławiu. Według nieoficjalnych wiadomości, pozyskanych przez GW, umowa w tej sprawie ma zostać podpisana dziś w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
We Wrocławiu ośrodek IBM Research miałby powstać na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, sfinansowanego przez UE kosztem 200 mln euro. Umowa pomiędzy EIT+ oraz IBM Research miałaby zostać podpisana na 5 lat. Byłoby to dziewiąte centrum R&D koncernu IBM na świecie.

Jak informuje GW: ‘Współpraca między spółką EIT+ a koncernem IBM ma obejmować projekty z obszaru nano- i biotechnologii oraz zastosowania inteligentnych technologii. […] Pomysły wrocławskich naukowców mają być patentowane i następnie komercjalizowane. […]Na początku na Praczach pod szyldem IBM mają być prowadzone badania m.in. z zakresu zarządzania zasobami wody, zmniejszenia zużycia energii w procesach technologicznych i sterowania systemami transportu.’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2