reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Flytronic Przemysł elektroniczny | 10 grudnia 2013

WB Electronics: „My też chcemy budować bezpieczeństwo Europy”

Podczas polsko-francuskiego seminarium na temat systemów bezzałogowych swoje możliwości zaprezentowało też konsorcjum pod przewodnictwem WB Electronics.


W Ambasadzie RP we Francji odbyła się pierwsza edycja polsko-francuskiego dialogu na temat perspektyw współpracy w dziedzinie bezzałogowych statków powietrznych. Całodzienna konferencja, którą otworzył Ambasador Tomasz Orłowski, odbyła się z udziałem przedstawicieli sił zbrojnych, administracji oraz przemysłu zbrojeniowego Polski i Francji.
- To okazja, by poznać możliwości dwustronnej współpracy i przekazać doświadczenia użytkowników dronów - skomentował polsko-francuskie seminarium ambasador Tomasz Orłowski.
Konsorcjum polskich firm chce walczyć o kontrakty związane z programem budowy europejskich dronów. W tej chwili światowymi liderami w tej branży są Stany Zjednoczone i Izrael, ale siedem europejskich państw, w tym Polska, zawarło porozumienie w sprawie współpracy nad rozwojem i produkcją bezzałogowców. Wiodącą role będą grały Francja i Niemcy, do klubu dołączyły też Włochy, Polska, Holandia, Grecja i Hiszpania. Obecny skład polskiego konsorcjum to podmioty posiadające największe doświadczenie w naszym kraju przy pracach nad systemami oraz technologiami niezbędnymi do budowy samolotów bezzałogowych. Członkowie konsorcjum to: WB Electronics S.A. (lider konsorcjum), Instytut Lotnictwa, Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A., Flytronic Sp. z o.o. i Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o,. Wojskowa Akademia Techniczna, Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. oraz AM Technologies Polska Sp. z o.o. - Jako konsorcjum posiadamy wszelkie kompetencje oraz praktyczną wiedzę do opracowania i produkcji całej rodziny samolotów bezzałogowych, zarówno na potrzeby Sił Zbrojnych RP, jak i europejskiego drona. Potwierdza to skutecznie zrealizowane przez naszą firmę zamówienia dla polskiego wojska i wielu zagranicznych podmiotów – czytamy w komunikacie WB Electronics.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
October 23 2019 13:52 V14.6.1-2