reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© carabiner dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 listopada 2013

Inteligentne liczniki od Sonela

Spółka rozpoczęła współpracę z chińską firmą Holley Metering, która dostarczy Sonelowi półprodukty w atrakcyjnych cenach. Jeszcze w tym roku Sonel i Holley Metering mają utworzyć spółkę joint venture.

To będzie nowy segment działalności dla świdnickiej spółki, która specjalizuje się w urządzeniach pomiarowych. Tym samym Sonel rzuca wyzwanie toruńskiemu Apatorowi. - Jestem przekonany, że nasze wyroby będą jednymi z najtańszych na rynku, o ile nie najtańszymi, spełniającymi wszystkie wymagania techniczne – mówi w „Parkiecie" Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonela.

– Rozpoczęcie produkcji planujemy w połowie przyszłego roku. Potencjał produkcyjny wyniesie od 20 tys. do 60 tys. liczników miesięcznie – zapowiada Wieczorkowski. Urządzenia będą najpierw przeznaczone na polski rynek, a następnie planowana jest sprzedaż do innych krajów UE.

- Na początku produkcja zostanie uruchomienia w fabryce Sonela. Jeśli jednak okaże się, że rynek jest bardziej chłonny i wymagane są większe moce, to wówczas przeniesiemy produkcję do parku technologicznego. Nie zamierzamy budować nowego zakładu od podstaw, wystarczy wynajęcie hali i zamontowanie w niej odpowiedniej linii produkcyjnej – mówi w wywiadzie dla PAP Krzysztof Wieczorkowski.

Sonel chce się też rozwijać w Chinach, czy to poprzez własną spółkę handlową, czy dzięki współpracy z Holley Metering, która to firma pomogłaby Sonelowi dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w przyszłym roku – czytamy w „Parkiecie”.

Producenci liczników liczą na zyski z wymiany starych urządzeń na nowoczesne. Koszt wdrożenia systemu inteligentnego opomiarowania w Polsce szacuje się na 6 mld PLN. Na razie firmy realizują pilotażowe projekty, tak jak Energa-Operator, która tej jesieni powiadomiła o zakończeniu pierwszego etapu budowy systemu inteligentnego opomiarowania. Dane z ponad 100 tys. liczników na terenie Drawska Pomorskiego, Władysławowa oraz Kalisza są już na bieżąco przekazywane do systemu informatycznego.

---
Źródło: Parkiet, PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2