reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 22 maja 2009

Premier Pawlak zaangażował się w ratowanie zakładu Sumitomo

Premier Pawlak zaoferował dopłatę do wynagrodzeń pracowników Sumitomo w Rawiczu, co ma uchronić zakład przed likwidacją.
Dzisiejszy Puls Biznesu informuje, iż po publikacjach o planowanym zamknięciu zakładu w Rawiczu i likwidacji 900 miejsc pracy, sprawą zainteresowali się politycy lokalni, a także premier Waldemar Pawlak. W środę u burmistrza Rawicza odbyło się spotkanie lokalnych parlamentarzystów z okręgu (15 osób), którzy wspólnie postanowili interweniować w premiera Pawlaka lub wiceministra Szejnfelda. Jak pisze PB: ‘Podobno Waldemar Pawlak zapowiedział, że jest gotów udzielić pomocy finansowej fabryce w Rawiczu. Pomoc pokryłaby połowę najniższego wynagrodzenia dla każdego zatrudnionego. To obniżyłoby koszty Sumitomo, który obecnie zamierza przenieść produkcję z Rawicza do Rumunii’.

Dziennik informuje też o podjęciu akcji protestacyjnej przez pracowników firmy, którzy żądają przyznania im odszkodować za utracone miejsce pracy. Dziś odbędzie się pikieta, w której weźmie udział 1.200 pracowników firmy. Pracownicy, którzy wzięli na ten dzień urlop na żądanie, uniemożliwią wjazd ciężarówek na teren zakładu.

Z końcem 2007 roku wygasła umowa między gminą a Sumitomo, na mocy której gmina zobowiązała się do zwolnienia firmy z podatków (łącznie 1.2 mln zł), a firma do zatrudniania 400 pracowników z terenów Rawicza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1