reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 18 maja 2009

Sumitomo zamyka zakład w Rawiczu i zwalnia 900 osób

Dzisiejszy Puls Biznesu poinformował, iż Sumitomo Electric Wiring Systems Polska (SEWSP) zamyka zakład w Rawiczu i przenosi produkcję do tańszej Rumunii.
Sumitomo Electric Wiring Systems Polska (SEWSP) produkuje wiązki dla przemysłu samochodowego, a głównym odbiorcą polskich zakładów jest koncern Toyota. Firma w zakładach w Rawiczu i Lesznie zatrudnia 900 osób. Puls Biznesu informuje: ‘tydzień temu pracownicy zakładu w Rawiczu dowiedzieli się, że zostanie on zamknięty najpóźniej do końca października. Dziś w fabryce zatrudnionych jest 1.200 osób. 300 pracowników ma znaleźć zatrudnienie w leszczyńskim oddziale fabryki, gdzie dziś pracuje 1.000 osób.’

Anonimowe źródło cytowane w PB twierdzi, iż Sumitomo chce sprzedać zakład w Rawiczu za 60 mln zł. W związku z kryzysem branży motoryzacyjnej, pod koniec 2008 SEWSP zwolniła już 386 pracowników z Leszna i Rawicza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2